17.1.13

Kunstijõgi voolab....

http://www.kunstihoone.ee
Teadupärast on lavakujundaja haridusega kunstnik juba kaheksakümnendate aastate lõpust muu hulgas hõivatud elukestva kontseptuaalse maalikunstiprojektiga nimega “Life-file”, mida Konrad Mäe maalipreemia žürii tunnustas 2002. aastal “igapäevaste pöördumiste eest maalikunsti poole”. Praeguseks juba veerandsada aastat töös olnud ettevõtmise sisuks on maalida iga päev üks piimapakk, märgistada see kuupäevaga ning luua kolossaalne koloreeritud arhiiv elupäevade kulgemisest. Teose mahud ongi kasvanud tänaseks kolossaalseks ja monumentaalseks, ruumipuudusel on seda siiani vaid jupiti eksponeeritud nii Eestis, lähivälismaal kui Euroopas. Nüüd, 2013. aasta jaanuaris, Tallinna Kunstihoones, on ta esmakordselt eksponeeritud publikule täies ulatuses – kõiki ruume, põrandaid, seinu ja lagesid katva kronoloogilise girlandina, mille algus kaob perestroika aegade hämarusse, lõpp aga … on ulatatud külastajatele, et nemadki pintsli ja värvidega aitaksid kirja panna aja kulgemist. See on võimalus kõikidele luua avalikku monumentaalkunsti siin ja praegu ning astuda üles oma isiknäituse/teosega Tallinna kesklinna suurimal näitusepinnal.

Kõigepealt võtab lainetav taaskasutuses olev piimapakkidest kunst sõnatuks- liiga palju ilu näib korraga ajas ja sinus eneses voolavat, katkematult voolav teekond, nagu elu nagu kõik meis ja meie ümber...
Kunstniku aastatepikkune töö on andnud igale kartongist ümbrisele uue imelise näo...
Leida tuhandete seast üks kauneim- hetkel lemmik-näib küll võimatu tegevus olevat, mõnel lapsel see siiski õnnestub.




Põnevat otsimis- ja leidimisrõõmu valmistab oma sünnikuupäevaga kunstiteos.



http://www.kunstihoone.ee
Erki Kasemets on tuntust kogunud ka värvitud džinnipurkide installeerijana massiivseteks seinasuurusteks pannoodeks, mis on ellu ärganud “elektrooniliste tabloodena” elutähtsate sõnumite edastamiseks. Tallinna Kunstihoone aknad on seekord vallutanud “Tõeline vabaduse kell”, mis erinevalt Vabaduse väljaku teistest avalikest ajanäitajatest näitab seda kellaaega, mida külastajad parajasti heaks arvavad. Tegu on rahva arvamust arvestava ajamõõtmissüsteemiga, milles iga kunstihoone väisaja saab purgipannoos askeldades teadustada Vabaduse väljakule endale sobivat kellaaega. Näituse toimkonna arvates on ajaarvamise demokratiseerimine oluliseks sammuks Eesti konvergeerumisel Euroopa rahvaste ühises peres. Nagu ka kõik teised teosed kõnealusel näitusel.









Siin ja praegu sünnib meie klassi kollektiivne looming.



Täname kunstnikku imelise näituse eest ja soovime uute ideede realiseerimist!

0 kommentaari:

Postita kommentaar