4.3.15

Tervitus kevadeotsijatele!

Head kevadeotsijad!

Tervitused kõigile ligi 5800 kevadeotsijale, kes on täna koos meiega kevade otsimist alustamas! Talv ei lasknud sel aastal pakasel pikalt paukuda ja loodus on juba üsna kevade nägu. Pole ka meie kevadekuulutajadki enam kaugel!

Saadan teile pisut infot meie kevadvaatluste ja lisategevuste edasise ajakava kohta. See info ilmub ka foorumisse meie kevadveebis http://tere.kevad.edu.ee

1. Kevadekuulutajate tundmaõppimine.
Avatud on kevadveebi vaatluste osa. Saate alustada meie kevadekuulutajate tundmaõppimisega, kevade märkide otsimisega ja kuuldud/nähtud kevadekuulutajate sisestamisega. Meie 36 kevadekuulutajat leiate kevadveebist viitade LOOMAD ja TAIMED abil. Seal on neid võimalik tundma õppida või meelde tuletada häälte, piltide ja kirjelduste abil. Siis olete paremini valmis neid ka loodusest otsima ja leidma.

2. Enesetutvustuste kirjutamine.
Meie, korraldajatega, võite pisut tuttavamaks saada veebis viida KORRALDAJAD kaudu, kust leiate ka meie kõigi pildid, et teaksite, mis nägu me oleme. Meie püüame teil aidata kevadet otsida ja leida ning teile kõigile selles tegevuses abiks olla. Asume füüsiliselt mitmes kohas - Tartus ja Tartu lähedal Luunjas ning Tallinna lähedal Murastes. Oleme ennast ka kevadeotsijateks registreerinud ja otsime koos kõigi teiega kevadekuulutajaid, kuni nad leitud on.
Tahaksime, nagu ka te isegi, tuttavaks saada ka kõigi teiega, kes te olete alustanud kevadeotsinguid. Selleks on kõikidel gruppidel võimalus kahe järgmise nädala jooksul (kuni 16. märtsini) saata kevadveebi oma grupi/klassi tutvustus. Saata võib tutvustusi muidugi ka hiljem, aga siis võib kiireks minna. Tutvustuste saatmine toimub pärast sisselogimist viida OSALEJAD -> OMA GRUPI TUTVUSTUSE SAATMINE/MUUTMINE alt, kust leiate ka täpsema juhendi. Tutvustuses kirjeldage oma kooli ja kodukohta - mida põnevat seal leidub ja miks on just seal kõige parem elada. Samuti jutustage oma klassist või grupist, kellega koos olete otsustanud kevadet otsida - kes te olete, miks te otsustasite projektis osaleda ja mida teile kõige rohkem meeldib koos teha. Tutvustuse juurde on soovi korral võimalik lisada ka kuni 3 pilti. Tutvustuse võib esitada ka videona. Selleks laadige oma grupi tehtud video üles Youtube’i ja sisestage allolevasse lahtrisse video vaatamise aadress (video aadressi näidis: https://www.youtube.com/watch?v=9Svypag7juQ).

3. Viktoriini küsimuste saatmine.
Loodusviktoriin toimub taaskord kahes vanuseastmes: kuni 4. klass ja 5.-9. klass ja koosneb kahest osast: küsimuste saatmisest ja küsimustele vastamisest. Kolme järgneva nädala jooksul (kuni 22. märtsini) on kõigil võimalik saata viktoriiniküsimusi, mida saate saata pärast sisselogimist meie veebilehe alajaotuses VIKTORIIN asuva veebivormi vahendusel. Teie saadetud küsimuste hulgast püüame valida välja paremad küsimused ning alates 23. märtsist esitame teile igal nädalal kolm küsimust, millele vastamiseks on teil aega kaks nädalat. Küsimused võiksid olla seotud teie kodukoha looduse ja kultuuriga, legendide, muistendite või kohalike rahvajuttudega. Vastamine peaks nõudma pisut nuputamist ja vastuseks ei tohiks olla lihtsalt mingi nimi, number või aastaarv. Küsimused ei tohiks olla lihtsalt jah/ei vastustega, aga samas peab küsimusel olema üks konkreetne vastus, et me oskaksime vastuste õigsuse üle otsustada. Küsimuste esitamise juures tuleb lisaks küsimusele kindlasti ära näidata ka küsimuse õige vastus ja allikas (viide), kust küsimusele vastuse saab.

Head kevadeootust!

Viktor Muuli

0 kommentaari:

Postita kommentaar